Projekt SPIN-TECH

Drukuj
st_ncbir st_spin-tech

Tytuł projektu:

Termoizolacje, Luminofory, Recykling  - identyfikacja i przygotowanie do komercjalizacji praw własności intelektualnej Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk”

Czas realizacji:

01.08.2013-31.03.2014 r.

Źródło finansowania projektu:

Program SPIN-TECH, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Opis projektu:

Program SPIN-TECH jest programem wsparcia działalności operacyjnej spółek celowych utworzonych przez państwowe jednostki badawcze (publiczne uczelnie wyższe, instytuty badawcze i instytuty naukowe PAN), w szczególności zakładanych w celu komercjalizacji wyników badań i prac rozwojowych, zgodnie ze znowelizowaną ustawą - Prawo o szkolnictwie wyższym. Realizacja projektu z programu SPIN-TECH polega na wykonaniu dwóch faz: fazy A tzw. pre spin oraz fazy B spin.

Głównym celem programu jest intensyfikacja procesów  komercjalizacji wyników badań poprzez wsparcie spółek celowych działających jako pośrednicy pomiędzy publiczną sferą B+R a gospodarką.

Program ma służyć także intensyfikacji transferu nowoczesnych technologii z nauki do gospodarki oraz przyspieszeniu rozwoju przedsiębiorczości naukowców w Polsce poprzez zakładanie spółek spin-off przez pracowników naukowych i studentów.
Ponadto spółki celowe mogą zarządzać prawami własności przemysłowej i know –how należącymi do PJB, w tym w szczególności zajmować się obsługą procesu licencjonowania rozwiązań opracowanych przez PJB.

Celem praktycznym wykonania fazy A przez jest merytoryczne i organizacyjne przygotowanie Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN do utworzenia spółki celowej – Centrum Transferu Technologii, w której całość udziałów obejmie INTiBS oraz przygotowanie podstawowej części jej oferty komercyjnej w postaci portfela technologii gotowych do praktycznego zastosowania. Realizacja projektu ma za zadanie przygotować Instytutu i przyszłą spółkę celową do transferu technologii i działalności związanej z komercjalizacją wyników prowadzonych badań, przygotowanie transferu technologii bazujących na efektach prac badawczo-rozwojowych prowadzonych w Instytucie i ich implementacji do sfery gospodarczej.

Do zadań spółki celowej należy w szczególności obejmowanie udziałów w spółkach kapitałowych lub tworzenie spółek kapitałowych typu spin-off w celu wdrożenia wyników badań naukowych lub prac rozwojowych prowadzonych w PJB. Efektem komercyjnej działalności spółek spin - off jest przychód związany z wprowadzaniem na rynek innowacji wytwarzanych w oparciu o rozwiązania uczelni chronione prawem własności przemysłowej.

Program SPIN-TECH stworzył nowe możliwości w zakresie zarządzania rozwojem procesów transformacji i komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań naukowych. Powołanie i działalność spółki celowej pozwoli zdynamizować aktywność probiznesową i będzie ogniwem łączącym i stymulującym współpracę nauki z przemysłem. Realizacja zadań związanych z. Fazą spin ma za zadanie wspomóc działalność operacyjną spółki oraz przygotować analizy i badania kolejnych technologii przeznaczonych do komercjalizacji.

 

W rzeczywistości, nie znaleziono medycznego opinii, że nawet połowa osoby na takiego środka Buy Kamagra Oral Jelly doświadcza skutków ubocznych. Gdy użytkownik odwiedza płeć terapeuty na temat zaburzeń erekcji, powinien on w zasadzie podjęcia szczegółowej historii medycznej, zwrócić szereg testów krwi w celu określenia poziomu cukru we krwi, EKG i zamówić, jeśli masz ponad 50. Każdy lek może powodować niechciane skutki uboczne. Dla niektórych naród skutki uboczne mogą być naprawdę niebezpieczne. Ponadto większość działań niepożądanych różnią się od osoby do osoby. Porozmawiaj z lekarzem na kwestia właściwego pozbywania się leku. Nie daj się leki takie jak Viagra z apteki internetowej, która oferuje pisać recept Kup Kamagra Oral Jelly lub że sprzedaje leki bez recepty.

 
O Instytucie
     O nas
     Dyrekcja i Rada Naukowa
     Struktura organizacyjna
     Badania naukowe
     Historia Instytutu
     Adres i kontakt
Seminaria i konferencje
     Seminaria
     Konferencje

Aktualności
Biuletyn Informacji Publicznej
Dla studentów
     Studium doktoranckie
     Stypend. W. Trzebiatowskiego
     Tematy prac doktorskich
     Tematy prac magisterskich
     Staże i praktyki
     Wizyta w INTiBS
Odnośniki
     Poczta INTiBS
     Biblioteka
     Naukowe bazy danych
     Lab. Wzorca Temp.
     Sieć MSSE

Odnośniki (c.d.)
     Polska Akademia Nauk
     Projekt NEW LOKS
     Projekt PLGrid+
     Projekt SPIN-TECH

Nasze strony wykorzystują informacje zapisywane w urządzeniu użytkownika końcowego (cookies) w minimalnym zakresie (jedynie do zapisania wybranego języka, parametrów wyświetlania strony oraz parametrów sesji w czasie jej trwania). W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane po stronie przeglądarki.